»
Viața școlii » Activităţi/evenimente » Gala sportivilor - API 2018

Gala sportivilor - API 2018

24/5/2018

„Gala Sportivilor” este la API o tradiţie, un moment frumos în care sportivii liceului nostru se întâlnesc pentru a sărbători  împreună absolvenţii claselor a XII-a. Şi în acest an, sportivii absolvenţi au păşit pentru ultima dată în sala de sport în calitate de elevi,  în aplauzele celor prezenţi. Pe parcursul celor patru ani,  aceşti copii minunaţi au aşezat în vitrina liceului nostru cele mai importante cupe, trofee şi premii de la cele mai importante competiţii sportive, fiecare dintre ei contribuind prin implicare, seriozitate şi devotament la obţinerea numeroaselor premii cu care liceul nostru se mândreşte. După decernarea diplomelor „altfel” a urmat o demonstraţie de karate a Clubului Dani-San Zalău, antrenor Dan Chiş, iar mai apoi demonstraţii de baschet, fotbal, volei, susţinute de absolvenţi şi colegii lor din echipele şcolii. Le mulţumim sportivilor care au îmbogăţit palmaresul şcolii şi le dorim mult succes pe viitor !


A consemnat, Andreea Şerban (clasa a X-a A)
Credit foto: Sergiu Bogdan (clasa a XI-a H)


 

Pentru mai multe imagini accesaţi pagina de facebook.

Pentru alte activităţi desfăşurate la API accesaţi link-ul Activităţi/Evenimente.